15 chyb, kterým se při výběru svatební kytice vyhněte

 1. NevěstyNevidění květin v prostoru
  Snoubenci si vybírají dekorace na stůl podle jedné fotografie. Dekorace ale na všech stolech v prostoru a při počtu svatebčanů a při jiném interiéru vypadají rozdílně. Například snoubenci platí za nádherný výhled z oken, ale zároveň u okna jsou velké dekorace, které výhled překryjí.
 2. Nedůvěra vašemu floristovi
  Sdělujte floristovi své vize, myšlenky, nápady a očekávání. Co v kytici chcete a naopak určitě nechcete. Buďte ale flexibilní a ciťte se příjemně i s návrhy floristy. Chce mít Vaši svatbu naprosto uchvacující a klade důraz na každou květinu v dekoraci. Takže se uvolněte, důvěřujte svému floristovi a vzpomeňte si, proč jste oslovili zrovna tohoto specialistu.
 3. Nevyužívání květinových dekorací z obřadu
  Vysoká aranžmá z obřadu po stranách oddávajících se mohou později využít při výzdobě restaurace, stejně tak i květiny z uličky. Obřad trvá přibližně půl hodiny a je škoda dekorace nevyužít dále na svatbě. Váš florista by měl zajistit přenos dekorací, zatímco se budete fotografovat.
 4. Výběr vašeho floristy pozdě
  Páry si mohou zjišťovat ceny jednotlivých dekorací v předstihu. Tak mohou jednotlivé floristy a jejich služby lépe porovnat a ušetří tak finance z rozpočtu.  Zároveň jsou již snoubenci klidní, že mají zajištěný květinový servis.
 5. Odmítání kompromisu
  Nevěsta předloží floristovi svoji srdcovou záležitost a odmítá kompromis. Florista určitě odvede lepší práci, pokud se s nevěstou domluví na barvách, dojmu, pocitech a celkovém stylu květinových dekorací. Florista tak může lépe tvořit a celkový dojem je daleko lepší.
 6. Vyřazení drahých květin
  Nebojte se cenově náročnějších květin jako jsou orchideje či pivoňky. Jedna lata orchidejí Vám zajistí větší efekt nežli pugét růží.
 7. Malá komunikace s Vaším floristou
  Nebojte se říci či ukázat styly a typy kytic či dalších fotografií, které Vás zaujaly a které rozhodně nechcete. Nebojte se množství fotografií. Florista tak lépe vybere vhodné dekorace přesně dle Vašeho stylu.
 8. Použití pouze jedné barvy v kytici
  Mnoho nevěst se snaží zachytiti pouze jednu barvu ze svatebních šatů. Pokud má nevěsta světle fialové šaty a celá kytice je pouze z fialových květin bez dalších doplňků či barev, tak tato kytice nevynikne. Právě květina může pozvednout díky vhodně zvoleným barvám a kontrastům jak kytici, tak i šaty. Například fialové šaty rozzáří šedé listy eukalyptu spolu s modrými akcenty.
 9. Výběr pouze a jen vonných květin
  Výběr pouze vonných květin na dekorace stolů může znít jako skvělý nápad. Ale svatebčanům, kteří zasednou ke stolu může tato vůně způsobovat komplikace, pokud jsou alergici. Nehledě na to, že některým je silná vůně květin prostě jen nepříjemná. Proto vonné květiny použijte jen ve svatební kytici a v dekoracích na oltář.
 10. Zanedbání péče o řezané květiny
  Volně vázané kytice, především hortenzie či druhy letniček potřebují v létě větší přísun vody. Proto si dobře rozmyslete, jaký typ vazby použijete. V případě Vašeho dvouhodinového focení v létě už kytice nemusí být ve skvělé kondici. Proto si vybíráte ale profesionálního floristu, který Vás na všechny výhody či nevýhody upozorní či rovnou zajistí květinám vodu.
 11. V celkovém rozpočtu zapomenutí na květinové dekorace
  Mnoho nevěst zjišťuje, že svatební květinové dekorace jsou výrazná a důležitá část jejich svatebního dne. Zapomenou je ale začlenit v rozpočtu na začátku plánování. Když je dán floristovi celkový rozpočet na květiny, vždy lépe využije jednotlivé druhy a dekorace a dá nevěstě další rady a tipy.
 12. Příliš mnoho dekorací DIY…
  Nevěsty (které připravují množství dekorací DIY) dodají ohromná množství váz z lahví od vína, vystříhaných papírových girland, omotaných sklenic a balonků a dalších dekorací, kterými se stresují v přípravách. Mnoho dekorací DIY použitých při tomto slavnostním dni pak vytváří dojem dětské párty. Najmout si a poradit se s profesionálem je často levnější i esteticky vhodnější řešení. Florista skloubí dekorace i květiny ve vhodném poměru.
 13. Objednání Vašich květin příliš pozdě
  Květiny k nám se dodávají z celého světa: Z jižní Ameriky, Afriky či z Holandska. Je těžké je proto objednat z farem z celého světa, pokud na to má florista jeden týden. Nechte si minimálně měsíc předem jako termín, kdy je potřeba všechny květiny mít objednané. Květiny pak nemusí florista zajištovat na poslední chvíli a květiny pak mohou pro vás být i levnější.
 14. Objednání příliš objemné kytice
  Nevěsty si myslí čím větší, tím lepší. Objemná kytice tak ale překryje zdobný detail na šatech, nebo je kytice vnímána více nežli nevěsta samotná. Taktéž u volně vázaných kytic pak nevěsta stěží drží kytici oběma rukama, odloží ji tak rychle, jak je to možné. Máte si kytici s radostí užívat celý den a nechtít ji pustit z ruky. Proto věnujte pozornost tomu, jakou technikou Vám ji florista připraví.
 15. Přehlížení dekorací na stole jako celku
  U květinových aranžmá nejde jen o samotná aranžmá, ale i o ubrousky, podložky, ubrusy. Vše dohromady má ladit a pouze květiny tomu nepomohou. Svěle vyrovnané ubrousky a práce s různými výškami dekorací dá vyniknout každé z nich: plátkům růží, svíčkám, vysokým aranžmá i látkám.

zdroj: wedding.theknot.com

25.05. 2024 © Svatebníkytice.cz - Všechna práva vyhrazena!, Nová 8/1036, 184 00 Praha 8, 603165076, info@svatebnikytice.cz, www.svatebnikytice.cz, Infinity Flower (0.002 s)
Odkazy:   Zahradní domky.cz   Zahradnictví Rypáček   Půjčovna lodí