Cena svatební kytice a květinových dekorací

Jste zde: Svatební kytice.cz > Cena svatební kytice

Ceny a dostupnost svatebních kytic jsou vždy uvedeny přímo u jednotlivých svatebních kytic. Záleží jen na vašem výběru vazby kytice a květin ve svatební kytici. 

Co ovlivňuje cenu svatební kytice?

 • Květiny ve svatební kytici

  • Druh a odrůda květiny - růže, tulipán, kala - co jiná květina, to odlišná cena. To platí jak pro druh květiny, tak i pro jejich odrůdy. Např. růží se do ČR dováží okolo devadesáti odrůd. Do svatební kytice volíme druh a odrůdy květin, které si nevěsta přeje mít ve své svatební kytici a hlavně které se k nevěstě hodí. Květiny objednáváme z Holandska z květinové burzy a ve svatebních kyticích tak používáme kromě běžných odrůd i odrůdy květin, které se do ČR běžně vůbec nedováží.
  • Kvalita květiny - do svatební kytice dáváme pouze ty nejkvalitnější květiny. Květiny si objednáváme z Holandska a při jejich dovezení do ČR si pro květiny do velkoobchodu jezdíme sami. Z dovezených květin si pak sami vybíráme ty nejkvalitnější květiny a nenecháváme to na rozvážkové službě, až nám doveze nějaké balení námi respektivě vámi požadovaných květin. Díky osobnímu výběru přímo u dodavatele můžeme zaručit vysokou kvalitu květin. A pokud se nám dovezené květina nelíbí, a i to se stává, tak kontaktujeme nevěstu a snažíme se domluvit nějakou jinou alternativu.
  • Stáří květiny - do svatebních kytic dáváme co nejčerstvější květiny. Protože květiny objednáváme pouze pro vás na vaši svatbu, je stáří květin dovezených ze zahraničí jen několik dní. Doba od dovezení květiny ze zahraničí k předání vám ve svatební kytici je běžně dva až tři dny.
 • Vazba svatební kytice

  • Volně vázaná svatební kytice - nejednodušší a také nejlevnější vazba, kde jsou jednotlivé stonky květin pouze svázány dekoračním provázkem či stuhou. Technika této vazby je stejná jako u dárkové kytice. Výhodou této vazby je jednoduchost a cena. Nevýhodou je, že stonek kytice může být široký i několik centimetrů a kytice se pak hůře drží. Aby květiny co nejdéle vydržely, musí být svatební kytice před obřadem a po obřadu ve váze s vodou. Stonek kytice je tak při obřadu mokrý a nevěsta musí mít u sebe kapesník, aby si mohla usušit ruce, podepsat matriku a přijmout gratulace. Toto je asi největší nevýhoda této vazby. Jsou samozřejmě druhy květin, kde svatební kytice jinak než volně uvázat nelze.
  • Vypichovaná svatební kytice - pužívá se držák na květiny s vodou nasáknutou floristickou hmotou. Květiny se pak zapichují do tého hmoty. Používá se především pro rychlevadnoucí květiny jako kopretiny, které v létě v horku rychleji vadnou. Výhodou je nižší cena než u vatičkované vazby. Další výhodou je, že kytice nepotřebuje vodu, ta je obsažena v držáku.
  • Nevýhodou je, že kytici musíte držet pouze kolmo. Nevěsta si také může při neopatrném zacházení s kyticí o floristickou hmotu v držáku umazat šaty.
  • Vatičkovaná svatební kytice - jednotlivé květy jsou pod květem uříznuty a stonek je nahrazen vatičkou s vodou a drátkem. Příprava na vatičkovanou kytici zabere i několik hodin a celé uvázání takovéto kytice může zabrat tři až pět hodin. Tento typ vazby používáme u kulatých i převislých svatebních kytic. Výhodou této vazby je, že do svatební kytice se vejde velké množství květů při zachování úzkého stonku, který je tvořen pomocnými drátky a který se velmi dobře drží. Stonek kytice je široký přibližně 2 cm. Kytice už nepřijde vůbec do vody, ta je u každého květu ve vatičce. Nevěsta má tak při obřadu suché ruce a nemusí vůbec řešit vodu pro svatební kytici. Nevýhodou je vyšší cena za náročnost práce a materiál.
 • Roční období

  • Vegetační období květiny - každá květina kvete v různém ročním období a týká se to i pěstovaných květin ve sklenících. Červenou růži seženete po celý rok, ale pokud byste chtěli určitý druh červené růže, tak už budete mít problém ji v některých měsících sehnat. Například tulipány jsou k dostání pouze v zimě a na jaře. A s koncem jejich sezóny lze sehnat jen určité barvy tulipánů. Konvalinky, sněženky a jiné jarní květiny seženete jen na jaře.
  • Svátky - ceny květin se v období velkých svátků, kdy je velká poptávka po květinách, i několikanásobně zvýší oproti průměrné ceně v daném období. Pěstitelé i prodejci květin reagují dopředu na očekávanou zvýšenou poptávku květin zvýšením jejich cen. Cena neroste jen o Valentýnu a Vánocích, ale i ve dnech kdy má svátek nějaké ženské jméno, které je v ČR hojně zastoupené. Dokonce i státní svátky v jiných evropských zemích mají vliv na české trh, protože v zahraničí tamní květináři skoupí zásoby květin, což má za následek růst ceny i u nás v ČR.
02.12. 2021 © Svatebníkytice.cz - Všechna práva vyhrazena!, Nová 8/1036, 184 00 Praha 8, 603165076, info@svatebnikytice.cz, www.svatebnikytice.cz, Infinity Flower (0.002 s)
Odkazy:   Zahradní domky.cz   Zahradnictví Rypáček   Půjčovna lodí