5 důkazů o síle detailu svatební kytice

Zavřete oči a představte si kytici uvázanou z dvaceti nádherných květů. Držíte je v ruce. Jsou krásné, voní, ale ihned vás napadne "kam s nimi"? Kytice volně vázaná se nevěstám na fotografiích líbí. Ale když ji mají v ruce, překáží jim. Chcete vědět proč? Znalost následujících pěti bodů a výběr toho pravého floristy vám ulehčí svatební den. Doslova.

1. S kyticí se pronesete aneb úzký úvazek

Možná jste už dostaly kytici například z dvaceti růží. Ale držely jste ji v rukou jen chvilku a hned ji daly do vázy, kde se z ní radovaly dál. Růže by přece uvadly a také se nepohodlně drží. 20 stonků je širokých, že sotva spojíte prsty jedné ruky. Tohle není opravdu delší dobu příjemné. Jistě, kytici můžete ihned odložit, ale to přicházíte o nádherné fotografie i zážitek. Květin, které zdobí prostory je na svatbě dost a jsou vázány jinak. Tohle je vaše svatební kytice. Většinu kytic vážu technikou, která zajišťuje nevěstám úzký úvazek. Dobře se drží, je pohodlná a můžete mít spoustu krásných fotek. Protože dejte ženě kytici a vždy jí září oči.

2. Standart je mít suché ruce a šaty aneb suchý úvazek

Představte si, jak odcházíte z pokoje: upravená, nalíčená v nádherných šatech … pokapaných vodou. Protože bylo třeba kytici vyndat z vázy. Ach, ona se namočila i nádherná stuha a je z ní barvící mokrý pruh látky? Na cestě autem na obřad nepříjemně studí a ještě z ní kape voda. Odložíte si ji. Tudy vede cesta jen u lučních svateb, kde má jednoduchý typ vazby důvod. Přece nechcete mít na obřadu mokré ruce. Můžete mít kytici už v podvečer svatby, se suchým úvazkem a celý další den vydrží nádherná. Takto připravuji většinu svatebních kytic. Skvěle se drží, na hostině ji pouze položíte před sebe. Není třeba ani váza, každý květ má svoji vodu u sebe.

3. Kvalitou se ohánějí všichni

Jak poznáte kvalitní růži? Květina je dlouhá, má tvrdý a bohatý květ. Vybírám dlouhé stonky květin, které ukazují na vyšší kvalitu. I když je pak zkrátím, pracuji vždy s kvalitním květem. Tzn.: silným, pevným, plně vybarveným a velkým. Den před svatbou se můžete přijít na své květiny podívat. Možná namítnete, že se vám líbí drobné růže. Potom objednávám z holandské květinové burzy pro vás drobnější odrůdy, nikoli méně kvalitní, ale zkrátka menší květy rostlin.

4. Precizně odvedená práce

Svatební kytice je z celé tvorby dekorace nejvíce náročná na techniku zpracování. Volně vázaná svatební kytice se na floristických soutěžích ani nevyskytuje, tu zastoupí dárkové kytice. Na svatební kytici ukazuje florista svůj um, cit pro detail ale i techniku zpracovaní.
Z kytice Vám nesmí nic upadnout, zvadnout, úvazek nesmí povolit. Kytice má být fotogenická ze všech stran, protože s ní budete focena v průběhu celého dne.

5. Více fotografií jedné kytice

Když Vás některá fotografie kytice zaujme, podívejte se, jak je přesně nevěstou držena. Případně je kytice jen položena na stůl. Jak asi bude vypadat z jiného úhlu? Kytice má být nádherná pro svatebčany, fotografa, ale i pro nevěstu. Těžko ji budete u obřadu „ ladit“ pro všechny. Těžký úkol, takže to skončí pár fotografiemi a s kyticí opřenou v rohu ve váze. Věřte mi. Každý detail v tento den si pamatujete. Vaše kytice má byt úchvatná, stejně jako Vy.

Můj cíl je, abyste svoji svatební kytici nechtěla pustit z ruky. Abyste ji milovala.

17.06. 2024 © Svatebníkytice.cz - Všechna práva vyhrazena!, Nová 8/1036, 184 00 Praha 8, 603165076, info@svatebnikytice.cz, www.svatebnikytice.cz, Infinity Flower (0.002 s)
Odkazy:   Zahradní domky.cz   Zahradnictví Rypáček   Půjčovna lodí