Jak najít toho pravého svatebního floristu?

Svatební floristika je ve floristice nejvýše postavený obor. Svatební kytice je květinový šperk v rukou nevěsty. Nevěsta má kytici v ruce po celý den, zdobí ji, je s ní na každé fotografii. Kytice podtrhuje osobnost nevěsty, ale nepřebíjí ji. Když poptáváte svatební květiny a výzdobu od floristy, nejsou to jen stonky a květiny za co platíte. Zároveň s okouzlujícími květinami kupujete zkušenosti floristy a jistotu, která přichází s roky a bezpočtem hodin praxe, rozvoji jejich smyslu pro styl a design. Platíte za znalosti, vášeň, ale i dovednosti, kterou floristé vkládají do svého řemesla. Platíte za dlouholeté vztahy, které květináři mají se svými dodavateli, pěstiteli, distributory. Platíte jim za to, že umí sehnat konvalinky i v létě, zatímco všude jinde Vám řeknou, že prostě nejsou. Platíte jim za jistotu nádherné odrůdy růže Avalanche Pink, zatímco jinde vám dodají nějakou růžovou růži. Co na tom, že je to jiný odstín a velikost květu.  

Asi ne, protože si chcete svůj předsvatební den strávit v rodinném kruhu a řešit nutné vyzvednutí šatů, převoz dortů, balení výslužek. Nebylo by vhodnější věřit profesionálům? Dodají Vám nádherné květiny, které jste si objednaly, ručí za kvalitu květin a dodrží Váš rozpočet.

Nejlepší reference jsou osobní doporučení. Jestli znáte někoho, kdo se nedávno vdával, nebo jen účastnil svatby, zeptejte se. Jakého floristu měli a zda byli spokojeni se službami i květinami. Pokud byli nadšeni, rádi se s Vámi podělí o zkušenosti. Je v pořádku se zeptat i na jejich přibližný rozpočet. 

18 bodů, jak najít skvělého svatebního floristu, který převezme Vaše starosti s výzdobou, poradí Vám s dekoracemi a především dodrží rozpočet:
 1. Rychlost odpovědí, s jakou reaguje florista na Vaše dotazy, určuje, jak důležitý zákazník pro něj jste.
 2. Specializuje se na svatební floristiku.
 3. Florista, se kterým se domlouváte na výzdobě, bude přítomen i na Vaší svatbě.
 4. Navrhne Vám různá řešení výzdoby prostoru.
 5. Jak dlouho se zabývá svatební floristikou.
 6. Kolik svateb již připravil.
 7. Jaké jsou na něj reference na internetu.
 8. Prohlédněte si portfolio vlastních prací floristy a vždy se ptejte, zda fotografie jsou ukázky jeho prací.
 9. Odpoví vám, kolik hodin trvá příprava jednotlivých aranžmá.
 10. Má zkušenosti a zajišťuje kompletní výzdobou prostoru.
 11. Ptá se Vás na kontakty restaurací, obřadního místa, koordinátorek, vše s nimi domlouvá a v den svatby zajišťuje bez Vašich podnětů.
 12. Zná dostupnost jednotlivých květin během roku a umí navrhnout alternativu.
 13. Každé Vaše upřesnění Vám zašle potvrzeno v návrhu.
 14. Má dostatek zaměstnanců, aby zajistil hladký průběh příprav.
 15. Objedná Vám přesné odrůdy květin, které si vyberete.
 16. Pro Vás důležité detaily zakomponuje do dekorací.
 17. Nezná slovo "nejde". Vždy najde alternativy.
 18. Vnímáte, že jste pro něj důležití.

Přeji Vám dobrou volbu a ať máte na růžích ustláno. 

 

17.06. 2024 © Svatebníkytice.cz - Všechna práva vyhrazena!, Nová 8/1036, 184 00 Praha 8, 603165076, info@svatebnikytice.cz, www.svatebnikytice.cz, Infinity Flower (0.002 s)
Odkazy:   Zahradní domky.cz   Zahradnictví Rypáček   Půjčovna lodí