Jak se vejít do rozpočtu?Plánování svatby je událost, kterou většina z nás činí jednou za život. Není divu, že většina je překvapená celkovým rozpočtem. Jedním s nejvíce překvapujících položek je rozpočet za svatební květiny. Květiny se používají v té nejvyšší kvalitě a v množství, které běžně neobjednáváme. Jak zařídit, abyste na svatbu měla nádherné luxusní květiny, bez toho abyste musela přepadnout banku? 

Tady je pár tipů, aby se celkový rozpočet již nenavyšoval a byl pevný.  

I když si umíte květinové aranžmá vytvořit samy z květin, které si nakoupíte, je důležité si odpovědět na pár otázek:
  1. Máte dovednosti a znalosti o tom, jak se o květiny starat před svatebním dnem?
  2. Víte, kdy si máte květiny koupit, aby byly v nejlepší formě a kvalitě přesně o svatební den a prostředky zajišťující krásné květiny po celý svatební den, aby byly květiny krásné na všech fotografiích?
  3. Již jste někdy podobná aranžmá připravovaly? Víte, jak dlouho Vám zabere zpracování všech  květinových dekorací den před svatbou?
  4. A to nejvíce podstatné, jste ochotné strávit den před svatbou až po lokty mezi mokrými stonky a trny růží?

Koupit nebo DIY?

Proč bych měla utrácet peníze za nákladné služby svatebního floristy, když vše zvládnu sama? 

Jestli Vaše květinové a dekorační vize nejsou komplikované a zvládnete je, je skvělé si je připravit sama.

Na youtube najdete spousta návodů, jak si dekorace vytvořit sama a je jen na Vaší fantazii, času a financích, jak moc zvládnete. A především na šikovných rukou. Nevěstám doporučuji si na svatbu část dekorací vytvořit sama. Dáváte tak do svatební výzdoby kus svého umu,stylu. Už při samotné tvorbě se tak těšíte na Váš velký den.Pozor však na výběr dekorací z různých materiálů - dekorace se mohou o odstín či dva lišit. Nebo barvy sice ladí, ale jednotlivé materiály k sobě nesedí (zelená přírodní stuha a zelené třpytivé kamínky).

S květinami už to může být jinak.

Vše, co je jednoduché a na videu má floristka během pár minut, trvá nezkušeným rukám daleko déle. Na dámské rozlučce se svobodou pak spolu s kamarádkami připravujete výzdobu až do večera, a na nějaké tančení a veselení už není vůbec nálada. O radosti vytvářet se dá mluvit první hodinu, možná dvě…Nejhorší je si vše naplánovat den před svatbou, nevím, která z vás si přeje čistit každý stonek od růže od trnů o svůj předsvatební den. 

Při rozhodování, zda využít služby floristů, nebo co nejvíce výzdoby zvládnout sama mějte na paměti: vaši manuální zručnost, počet kamarádek, které Vám budu ochotny pomoci, časovou náročnost (tu si vynásobte dvěma, protože to trvá vždy dvakrát déle, než plánujete). A nakonec, pokud vše děláte sama s kamarádkami je jim třeba zorganizovat práci pro každou, nářadí, občerstvení. A to je další položka v rozpočtu navíc.

 

Přeji Vám, ať si svatební přípravy i Váš vyjímečný den užijete naplno. 

Vlasta Černá,

Mistr Florista a majitel

Svatební kytice.cz

 

18.05. 2024 © Svatebníkytice.cz - Všechna práva vyhrazena!, Nová 8/1036, 184 00 Praha 8, 603165076, info@svatebnikytice.cz, www.svatebnikytice.cz, Infinity Flower (0.002 s)
Odkazy:   Zahradní domky.cz   Zahradnictví Rypáček   Půjčovna lodí